YOL TARİFİ
 Hangi Duvar Koyu Renk Olmalı?

Hangi Duvar Koyu Renk Olmalı?

İç dekorasyonda, farklı bir renge boyanmış veya duvarların geri kalanından farklı bir kaplamaya sahip bir duvar, vurgulu duvar olarak bilinir. Vurgulu bir duvar oluşturmanın birçok yolu olsa da, en yaygın yöntemlerden biri tek bir duvarı diğerlerinden daha koyu bir renge boyamaktır. Potansiyel olarak herhangi bir yere bir vurgu duvarı koyabilirsiniz, ancak bazı duvarlar diğerlerinden daha büyük bir görsel etkiye sahip olacaktır ve bazen bir vurgu duvarı bir odadaki bir kusuru bile düzeltebilir.111

Mekan Yaratmak

Vurgulu bir duvarla renk farkı, yeni bir alan hissi de yaratabilir. Farklı işlevlere sahip geniş bir odanız varsa, farklı işlevlere sahip farklı alanların izlenimini yaratmak için vurgulu bir duvar kullanabilirsiniz. Örneğin, birkaç farklı işlevi olan geniş, açık bir alan olan harika bir odanız varsa, “oturma odası” veya “oturma odası” gibi ayrı bir alanı görsel olarak belirlemek için bir uçta vurgulu bir duvar kullanabilirsiniz.

Hangi Duvarı Koyu Renk Boyayacağınız Nasıl Belirlenir?

Cesur, koyu renkler ev dekorasyonunda popülerdir, ancak bazı ev sahipleri bu tonların alanı kaplayacağından korktukları için bunları kullanmakta isteksizdir. Renklerin en iyi şekilde kullanılması, yeni başlayanlar için bir gizem gibi görünebilir, ancak harika görünen sonuçlar için uyulması gereken bazı basit kurallar bulunmaktadır.

Aşama 1

Çok aydınlık odalarda ışığı absorbe etmek için pencerelerin karşısındaki duvarları soğuk, koyu bir renge boyayın. Daha parlak bir oda istiyorsanız, ışığı odaya geri yansıtmak için pencere duvarına daha açık renklerle koyu bir renk boyayın.

Adım 2

Kısa duvarları görsel olarak kendinize getirmek için kırmızılar ve kahverengiler gibi koyu, sıcak renkleri boyayın. “duvarlardaki koyu renkler mekanı daha küçük gösteriyor. Tavanı görsel olarak azaltmak için zengin bir ton bile boyayabilirsiniz. Duvar kağıdını tercih ediyorsanız, ivillage’a göre geniş desenli ve derin, zengin renklere sahip olanı seçin.

Aşama 3

Bir odadaki üç duvarı açık renkle boyayın ve karanlık duvarı yakınlaştırmak ve odayı odak noktası yapmak için bir duvarı sıcak, koyu bir renge boyayın. Şöminenin etrafında toplanmaya çok benzeyen bir etki için karanlık duvarın yanında rahat bir oturma grubu oluşturun. Bu teknik özellikle koyu altın kahverengi veya kızıl tonlarda etkilidir.

  1. Adım

Gözü açık renkli duvara doğru çekmek için üç duvarı koyu ve bir açık renge boyayın. Bu açık renkli boya duvardaki bir görünümün vurgulanması için iyi bir tekniktir. Aynı zamanda iç mekanın rahat ve tenha görünmesini sağlayacaktır.

Adım 5

Dışa doğru eğimli duvarları sıcak koyu renklerle boyayarak inşaat kusurlarını gizleyin. Kare dışındaki odalar, birbirine bağlanan iki duvarı aynı renge boyayarak görsel olarak kare haline getirilebilir – sıcak, daha koyu duvarlar alanı merkeze doğru çekecektir. Açık renkler veya soğuk, koyu renkler mekanı merkezden uzaklaştıracaktır.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir