Karşıyaka Boya Ustası

Karşıyaka boya ustası arıyorsanız hoş geldiniz. Bilindiği gibi boya, bir binada en çok dikkat çeken unsurlar arasında yer almaktadır. Yapılan boyanın kalitesi, boya ustasının kullanmış olduğu boya kalitesine ve boyama esnasındaki özenine göre değişkenlik göstermektedir. Karşıyaka boya ustası arayan kişiler, genel olarak uygun fiyat karşılığında mümkün olan en iyi hizmeti almak istemektedir. İzmir bölgesi boya ustası olan kuruluşumuz, sizlere yönelik olarak Karşıyaka’da mümkün olan en iyi boya hizmetini sunacaktır.

Boya Seçimi ve Boyama İşlemleri

 Boyama işlemleri, boya seçiminizin ardından başlamaktadır. Karşıyaka boya ustası, boya seçiminizin ardından gerekli çalışmalara başlar. Her insan evinin ferah ve güzel görünmesini ister. En az mobilya seçimi kadar boya seçimi de önemlidir. kaliteli  Boya ve doğru renk seçimi ile eviniz  çok şık görülür. Her boya markasının kendine özgü renk kartları bulunur. Renk  seçimi yapıldıktan sonra uygulama için gerekli malzemeler alınır. Bunlar ; seçtiğimiz duvar renk boyası, tavan boyası, tamiratlar (çizik ve kırıklar) için saten alçı, 25 cm saten rulo, 4 numara kestirme fırçası, 150’lik zımpara,  5 cm kağıt bant ve taban ve eşyaları  muhafaza için kalın örtü tedarik edilir. Uygulama işlemi büyük bir hassasiyetle yapılmalıdır.   Sıralama işlemi şöyle yapılmaktadır.                             

A) Uygulama yapılacak alanda maskeleme işlemi (eşya ve taban örtme) yapılır.                                            

B)  Duvar ve tavanlarda çizik ve kırıklar doldurulur, bu işlem yapıldıktan sonra kurumaya bırakılır. Kuruduktan sonra alçı uygulaması yapılan yerler zımpara ile pürüzsüz bir hale getirilir.                                                    

C)   Boya işlemi önce tavandan yapılmalıdır. Boya uygulama 2 kat şeklinde uygulanır. Tavan boya işlemi bittikten sonra duvar uygulamasına geçilir ilk kat sürülüp rulonun girmediği yerler kestirme fırçasıyla alınır, daha sonra aynı şekilde  ikinci kat uygulaması yapılır ve işlem tamamlanmış olur. Sağlık bir boya uygulaması elde etmek için her kat arası 24 saat arayla yapılması unutulmamalıdır. Silinebilir silikonlu boyalarda silme işlemi en az 30 gün beklenmelidir.

Karşıyaka Boya Ustası Hizmetleri

Karşıyaka boya ustasının hizmetleri çok yönlüdür. Ustamız, alanında uzman ve uzun yıllardır bu işi en iyi şekilde yapmaktadır. İş yeri boyama, apartman boyama, kapı boyama, ahşap boyama, pencere boyama gibi çok sayıda hizmeti bir arada sunabilmektedir. Ustamız sizi işlemlere başlamadan önce iyi bir şekilde dinler. Nerenin, nasıl olması gerektiğini tam anlamıyla anladıktan ve teyit işlemleri alındıktan sonra boyama işlemlerine başlanmaktadır. Boyama süreci baştan sona kadar titiz bir şekilde gerçekleşir.

Boyama İşlemlerinden Önce Neler Yapılır?

Boyama işlemlerine başlamadan önce boya seçmeniz gerekmektedir. Hem boyanın özelliği hem de rengi belirlenir. Bazı boya çeşitleri, saten, plastik, sedef, silikonlu, akrilik, grenli, yağlı boya şeklindedir. Boya çeşitlerine yönelik net bir bilginiz yoksa seçim konusunda ustamız sizlere yardımcı olacaktır. Gerekli seçim işlemlerinin ardından ustamız malzemelerini hazırlar. Zımpara, boya fırçası, boya, naylon branda, temizlik bezi, toz fırçası, tiner gibi…  Bu gibi malzemeler farklı aşamalarda kullanılmaktadır.

Karşıyaka Boya Ustası Fiyatları Ne Kadar?

Karşıyaka boya ustası fiyatları, boyama yapılacak alanın genişliğine bağlı olarak değişkenlik gösterir. Boyama yapılacak alan küçük bir alansa eğer, usta daha az çalışacağı ve daha az malzeme harcanacağı için fiyat daha uygun olacaktır. Fakat boyama yapılacak alan, geniş bir alanı kapsıyorsa bu durumda bu duruma özel olarak fiyat belirlenir. Bunun yanı sıra seçilecek olan boyanın kalitesi de önemli bir faktördür. Bizlerle iletişime geçerek fiyatlar hakkında kapsamlı bilgi alabilirsiniz. 

Karşıyaka boya ustası olarak amacımız, istediğiniz alanları daha güzel bir görünüme ulaştırmaktır. İyi bir boya, iyi bir görünüm için son derece önemli bir kriterdir. Boyası solmuş ve yenilenme ihtiyaç duyulan alanlarda eşyalar ne kadar güzel olursa olsun, alan kendisini tam anlamıyla gösteremeyebilir.

 

Karşıyaka boya ustası